projekty domów parterowych

Projekty domów parterowych dla tych, którzy chcą być blisko natury

Projekty domów parterowych cieszą się dużym wzięciem. Nic dziwnego, jest ich taka rozmaitość, że każdy inwestor zainteresowany takim budownictwem znajdzie coś dla siebie i swojej rodziny. Jeśli chodzi o powierzchnię użytkową, to wśród najmniejszych znajdują się takie o 80-90 metrów kw., czyli jak przestronne mieszkanie w bloku, mnóstwo jest domów o średniej wielkości: 150 – 250 metrów, nie brakuje też rozległych rezydencji, przypominających imponujące domostwa na przedmieściach amerykańskich miast.

Tak więc widzimy, że to nie grubość portfela inwestorów decyduje o zainteresowaniu projektami domów parterowych. Taki dom można bowiem postawić za całkiem niewielkie pieniądze, zwłaszcza gdy wybiera się budowę sposobem gospodarczym i nie goni za nowoczesnymi materiałami i rozwiązaniami technologicznymi. Śmiałkowie i miłośnicy ekologii budują nawet z takich surowców jak glina i słoma, coraz więcej osób wybiera drewno.

Dom i ogród – to jedno

Zwolennicy dużych domostw parterowych muszą zainwestować w dużą działkę. To podwyższa koszty inwestycji budowlanej. Jednak dla wielu osób istotne jest, że domy parterowe znajdują się blisko natury. Na czym to polega? Jak to prezentują projekty domów parterowych, budynek harmonijnie łączy się z ogrodem, a taras jest tą częścią łączącą. Na tarasie w pogodne dni może toczyć się życie rodzinne i towarzyskie. Zieleń z ogrodu łączy się z roślinnością na tarasie.

Inny sposób bycia blisko natury to wyjścia z kilku pomieszczeń (kuchni, sypialni, salonu) do ogrodu. Ciepłym rankiem można więc wypić pierwszą kawę, przechadzając się po ścieżkach ogrodu, wieczorem obserwować ogrodową roślinność z okien sypialni.

Dom stojący mocno na ziemi

Szczególnymi zwolennikami domów parterowych są niedawni mieszkańcy wysokich bloków, w których mieszkania były niejako zawieszone w powietrzu. Tęsknili więc za domami, gdzie podłoga jest blisko ziemi. Marzyli o domu bez schodów i bez windy, gdy wcześniej musieli pokonywać dziesiątki stopni albo wjeżdżać zaniedbaną windą.

Dom stojący solidnie na ziemi to jest to, czego wielu rodzinom potrzeba.